Jasełka 2016

Ostatnie dni grudnia 2016r. były dla wszystkich nauczycieli i uczniów okresem wytężonej prac – po przerwie świątecznej zostały już tylko dwa dni na wystawienie stopni za I semestr, więc wiele z tych działań należało zakończyć przed Świętami.

A tymczasem należało się przygotować do Bożego Narodzenia! – uczniowie klas IA i IC podjęli się przygotowania jasełek. Wspaniałe jest to, że każdy, kto tylko mógł w czymś pomóc, włączył się do pracy:

– pani Ela przygotowała tańczące dziewczynki, które rozpoczęły i zakończyły wspólne świąteczne spotkanie na Sali gimnastycznej

– pani Agata z uczniami wyczarowała dekorację przenoszącą nas w wyobraźni do czasów panowania Heroda

– ksiądz Tomasz udostępnił scenariusz i zadbał o muzyczny nastrój

– reszta, najważniejsza i najistotniejsza, należała do wychowawców i uczniów, którzy stanęli na wysokości zadania: przygotowali stosowne stroje i rekwizyty, pięknie odegrali swoje role!

Czas adwentu, czyli oczekiwania na przyjście Jezusa i szkolne jasełka wprowadziły nas w świąteczną atmosferę, pozwoliły spotkać się i podzielić opłatkiem oraz życzyć wszystkim w tym wyjątkowym czasie cudownych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.