Wisława Szymborska – Nobel 1996. – KONKURS RECYTATORSKI

szymborska

Wisławę Szymborską 20 lat temu uhonorowano Literacką Nagrodą Nobla. Cały świat poznał  uniwersalną mądrość i piękno poezji naszej Noblistki. Gdy ją otrzymała w Sztokholmie 7 grudnia 1996 r., wypowiedziała w swoim Odczycie Noblowskim słynne słowa: „wygląda na to, że poeci będą mieli zawsze dużo do roboty”…. (z Regulaminu Konkursu).

Uczennice: Natalia Czyżowicz, Barbara Niewęgłowska i Wiktoria Tomala wzięły udział w konkursie recytatorskim, którego organizatorami była biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych im. Romualda  Mielczarskiego w Katowicach oraz Oddział katowicki Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Uczniowie naszego gimnazjum, wśród nich recytatorki, uczestniczyli już w październiku w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w cotygodniowych spotkaniach z Wisławą Szymborską w bibliotece szkolnej, zakończonych wykonaniem kaligramów do czytanych wcześniej wierszy. Znajomość twórczości poetki umożliwiła dziewczętom piękne przygotowanie się do występu i godne zaprezentowanie Gimnazjum nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w poetyckiej rywalizacji około sześćdziesięciorga uczestników szkół gimnazjalnych i średnich województwa śląskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.