Wycieczka do Krakowa

Maj i czerwiec to czas wycieczek szkolnych. Tak też jest i u nas 🙂

25.05.2016r trzy klasy z naszej szkoły – 2b, 2a i 1a – wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Była to jednodniowa wyprawa o bardzo ciekawym programie.

Nasze spotkanie z Krakowem rozpoczęliśmy od rejsu statkiem „Legenda”, podczas którego mogliśmy podziwiać miasto i jego zabytki piętrzące się wzdłuż brzegów Wisły. Po opuszczeniu pokładu statku ruszyliśmy do Muzeum Inżynierii Miejskiej gdzie prezentowana jest interaktywna wystawa pod hasłem „W świecie koła”. Mieliśmy możliwość pojeździć na „rowerku” o kwadratowych kołach – według naszych uczniów podobno sprawdziłby się na polskich drogach :), popracować w kieracie, wprowadzając w ruch wielkie koło, podnosząc jednocześnie windę z kilkoma osobami w środku.

Dodatkowo mieliśmy okazję zobaczyć wystawę pod hasłem „Motokultura” gdzie

oglądaliśmy jak kilka lat temu wyglądał sprzęt domowy np. wyposażenie kuchni czy łazienki, wagon tramwajowy czy w końcu mogliśmy podziwiać ikony motoryzacji – stare marki motorów i samochodów.

Kolejny punkt programu to piesza wędrówka po Krakowie. Nie mogliśmy pominąć kilku ważnych miejsc – Kazimierz, Wawel, spotkanie ze Smokiem, Rynek ze słynnymi Sukiennicami i Kościołem Mariackim oraz – dla ochłody :)- pyszne lody u Argasińskich. Czy tutaj wkradła się reklama? – jeśli nawet tak, to myślę, że wszyscy którzy skosztowali tych lodów potwierdzą, że miejsce to zasługuje na reklamę – będąc w Krakowie trzeba tam dotrzeć :).

Na koniec zostawiliśmy sobie – Ogród doświadczeń – kolejne miejsce gdzie można uczyć się przez zabawę. Mimo kaprysów pogody, grzmotów i strugi deszczu nie poddaliśmy się
i nasi uczniowie mieli okazję

I tak dobrnęliśmy do końca naszej przygody w Krakowie lub przygody z fizyką – jak kto woli :). Polecamy wszystkim takie wycieczki, które bawią i uczą. My wróciliśmy z naszej pełni pozytywnych wrażeń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwiec2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *