„Przytul ksi\u0105\u017ck\u0119 jak misia”

„Przytul książkę jak misia”

Proszę o aktywne włączenie się do akcji!

Serdecznie zapraszam pracowników i uczniów Gimnazjum nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi do udziału w  ogólnopolskiej akcji zachęcającej Wszystkich do czytania „Jak nie czytam, jak czytam!”.

10 czerwca/piątek/ o 8.30 spotykamy się na holu głównym.

Do szkoły już w środę i czwartek /8 i 9 czerwca/ przynosimy misie i ulubioną książkę, bo u nas hasło brzmi: „Przytul książkę jak misia” – czytamy je w czasie przerw na korytarzach i w czytelni szkolnej.

Zaproszenie otrzymały także przedszkolaki z Wesołych Słoneczek – podczas wspólnego spotkania przedszkolaków i gimnazjalistów będziemy czytali bajki dla dzieci.

Najważniejsze jednak w akcji jest uświadomienie dorosłym, jak wielu młodych ludzi czyta książki i dlatego zrobimy wspólne zdjęcie, które będzie dowodem poparcia dla inicjatywy popularyzującej czytelnictwo i zostanie przesłane do organizatora akcji, redakcji czasopisma Biblioteka w Szkole.

Więcej informacji na stronie: http://czytamy.org/

10 czerwca o godzinie 12.00 na katowickim rynku odbędzie się happening – akcja masowego publicznego czytania z pisarzami, aktorami oraz przedstawicielami samorządu lokalnego, znanymi postaciami życia kulturalnego i publicznego (głośne odczytanie fragmentów utworów literackich) pobicie rekordu czytania (uczestnicy przynoszą aktualnie czytane książki);  promocja książek i bibliotek (stoiska z ofertą), wyróżnienie najlepszych czytelników bibliotek szkolnych.

Barwny korowód przejdzie chodnikami ulic 3 Maja pod Galerię Katowicką i powrót na Rynek wzdłuż ulicy  Młyńskiej – uczestnicy w przebraniach/kolorowych strojach z transparentami promującymi czytelnictwo (dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli). Maksymalny czas happeningu – 1,5 godziny.

Uczestnicy, już indywidualnie, proszeni są o przygotowanie list ulubionych książek (książki warte polecenia) na kolorowych kartkach -format  A4: gimnazjaliści przynoszą czerwone.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czerwiec2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *