Festyn rodzinny – Integrujmy się

 

 

Poranek 14 maja nie zapowiadał niczego dobrego, zanosiło się raczej na kłopoty. Tego dnia, kiedy nad ziemią wisiały ciężkie chmury i lada moment można było spodziewać się rzęsistego deszczu, na boisku Gimnazjum nr 22 odbywał się  festyn rodzinny „Integrujmy się”. Na szczęście niebo okazało się łaskawe, więc uczniowie gimnazjum, ich rodzice, nauczyciele, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz mieszkańcy dzielnicy sobotni dzień spędzili bawiąc się na festynie, podczas którego można było oglądać mecz piłki nożnej, popisy czirliderek i mażoretek, konkurs przeciągania liny, jazdę figurową na rolkach, pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów XV LO im. Rotmistrza Pileckiego. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogli uczestniczyć we wspólnym wykonaniu zumby, którą poprowadziła Agata Morawek.


 

 

Wszystkich głodnych nakarmiły panie kucharki pracujące w naszym gimnazjum. Z menu można było wybrać bigos, grilowaną kiełbasę, kaszankę lub żurek. Organizatorzy nie zapomnieli też o łakomczuchach – miłośnicy słodkości skorzystali z bogatej oferty wypieków przygotowanych przez uczniów i ich rodziców.

Podczas festynu pomyślano nie tylko o potrzebach ciała, ale również potrzeby ducha wzięto pod uwagę. Pani Jolanta Wawoczny zachęciła dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w zajęciach plastycznych, które polegały na malowaniu kubków – bezbarwne i nijakie naczynia, również dzięki pomocy i projektom pani Agaty Marteny, przeobraziły się w kolorowe i fantazyjne rękodzieła.

Na festynie można też było zaopatrzyć się w biżuterię, którą uczennice ręcznie wykonały przez w bibliotece szkolnej.

Inicjatorką zorganizowania festynu była pani Sylwia Matusiak-Bednarz oraz uczennice (2a – Kinga Jańczuk, Magdalena Michalik, Natalia Czyżowicz, 3c –  Angelika Nocek, 3a – Emilia Nowaczkiewicz), które w tej formie zrealizowały swój projekt gimnazjalny.

Zajęcia sportowe dla uczniów i pokaz tańców zorganizowali nauczyciele WF – pani Elżbieta Pucka i pan Sebastian Góra.

Festyn nie mógłby się odbyć, gdyby nie hojność sponsorów:

  • Autosalon RONI
  • Piekarnia-Cukiernia WOCŁAWEK
  • Sklep Mięsny Halina Mazur
  • Piekarnia Emilia Kristof
  • Park Ogrodzieniec
  • ARENA telefony komórkowe
  • ADIXPOL – M. Gołda
  • LaserHause,

którym serdecznie dziękujemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maj2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *