Integracja w Bibliotece Śląskiej

27 kwietnia uczniowie klasy 1b pod opieką p. Doroty Jagieły oraz p. Olgi Fałek – Zdebel pojechali do Biblioteki Śląskiej. Celem wycieczki było zwiedzenie biblioteki oraz spotkanie z niepełnosprawnym poetą – p. Krzysztofem Palką.
W pierwszej części wycieczki uczniowie zapoznali się z ofertą największej na Śląsku i jednej z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce, pozwiedzali czytelnie tematyczne, poznali zasady wypożyczania książek i z zainteresowaniem zobaczyli w pełni zmechanizowany sposób dostarczania książek z magazynu
Druga część pobytu w BŚ była jeszcze ciekawsza. Uczniowie zostali zaproszeni na spotkanie z niepełnosprawnym (po porażeniu mózgowym) poetą – panem Krzysztofem Palką. Nieoczekiwanie, poezja pełna osobistych, trudnych przeżyć, wyrażonych prostym językiem trafiła do czternastoletnich odbiorców. Uczniowie z kl. 1b uznali wiersze Palki za znacznie ciekawsze niż samo zwiedzanie biblioteki. Podobała im się prawda i nadzieja wynikająca z wyrażonych emocji oraz naocznie sprawdzony, optymistyczny  fakt, że prowadzić bardzo wartościowe życie można również w niezgodzie z własnym, porażonym ciałem.

27 kwietnia uczniowie klasy 1b pod opieką p. Doroty Jagieły oraz p. Olgi Fałek – Zdebel pojechali do Biblioteki Śląskiej. Celem wycieczki było zwiedzenie biblioteki oraz spotkanie z niepełnosprawnym poetą – p. Krzysztofem Palką.
W pierwszej części wycieczki uczniowie zapoznali się z ofertą największej na Śląsku i jednej z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce, pozwiedzali czytelnie tematyczne, poznali zasady wypożyczania książek i z zainteresowaniem zobaczyli w pełni zmechanizowany sposób dostarczania książek z magazynu.
Druga część pobytu w BŚ była jeszcze ciekawsza. Uczniowie zostali zaproszeni na spotkanie z niepełnosprawnym (po porażeniu mózgowym) poetą – panem Krzysztofem Palką. Nieoczekiwanie, poezja pełna osobistych, trudnych przeżyć, wyrażonych prostym językiem trafiła do czternastoletnich odbiorców. Uczniowie z kl. 1b uznali wiersze Palki za znacznie ciekawsze niż samo zwiedzanie biblioteki. Podobała im się prawda i nadzieja wynikająca z wyrażonych emocji oraz naocznie sprawdzony, optymistyczny fakt, że prowadzić bardzo wartościowe życie można również w niezgodzie z własnym, porażonym ciałem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maj2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *