Jabłko w każdym tornistrze..

 

Polska jest jednym z największych producentów jabłek, dlatego każdy z nas zna ich smak od dziecka. Stanowią zdrową i smaczną przekąskę. Powstaje z nich wiele przetworów, takich jak soki i dżemy. Jabłka zawierają dużo cennych składników, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Są dobrym źródłem błonnika, który wspomaga nasz układ pokarmowy i reguluje pracę jelit. W jabłkach znajduje sie również witamin i minerałów.  Ponadto jabłka są owocami niskokalorycznymi – w 100 g mają ok. 50 kcal.

Na wniosek Dyrekcji szkoły i decyzją Prezesa Agencji Rynku Rolnego dnia 26.XI.2015r. nasza szkoła otrzymała 2240 kg jabłek. To zdrowe wsparcie przekazała dla nas Pani Barbara Kosik z miejscowości Kępa Chotecka woj. lubelskie. Akcja „Jabłko w szkole” pomaga w  propagowaniu promocji zdrowia wśród uczniów i ich rodzin. Jabłka zostały przekazane uczniom  naszej szkoły. Jesteśmy wdzięczni za to wsparcie.
Pani Barbaro, jabłka są pyszne. Serdecznie dziękujemy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Listopad2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *