Matematyczne duety 2015

Jak co roku w naszym Gimnazjum w dniu 23.02.2015 odbył się konkurs matematyczny Matematyczne Duety. W tym roku była to już trzynasta edycja i zgłosiło się trzynaście katowickich gimnazjów. Konkurs kierowany jest do uczniów drugich klas gimnazjów i ma charakter zabawy matematycznej. Uczniowie w parach rozwiązują zadania w dziewięciu kategoriach. Na każde zadanie mają tylko pięć minut. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się duet z Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w składzie: Wojciech Duda i Sebastian Duda.

 

 

Natomiast  walka o miejsce drugie i trzecie była bardzo wyrównana między duetami z Gimnazjum 21, II Katolickie Gimnazjum i Katolicka Szkoła Świętej Rodziny. Dopiero dogrywka zadecydowała o miejscu drugim dla duetu z Gimnazjum 21 w składzie: Sławomir Zgliczyński i Michał Wołkiewicz i miejscu trzecim dla duetu w składzie Julianna Grefkowicz i Roch Wójtowicz z Katolickiej Szkoły Świętej Rodziny. Nasze Gimnazjum reprezentował duet w składzie Paulina Jamrożek i Paweł Piech oraz Jakub Krzysztofik
i Kamil Wojtyczka
. Bardzo dobrze sobie radziliJ. Zwycięzcy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody , a każdy z uczestników otrzymał upominek i słodki poczęstunek. Wszyscy bardzo dobrze się bawili! .

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki naszego gimnazjum: Agata Knap i Mariola Marcisz, a w organizację konkursu zaangażowali się uczniowie klasy 2c i 3c.
Zapraszamy za rok!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Marzec2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *