Zima w mieście…

W poniedziałek, 2 lutego, rozpoczęły się ferie zimowe w województwie śląskim. W związku z tym w wielu szkołach stworzono możliwość korzystania z akcji „Zima w mieście”, czyli zorganizowanych według potrzeb uczniów zajęć.

Nasze gimnazjum w pierwszym tygodniu zaproponowało zainteresowanym warsztaty artystyczne w bibliotece szkolnej. Uczniowie przygotowali pojemniki (wazony, osłonki do doniczek) z użyciem gipsu, zużywając przy okazji surowce wtórne. Nauczyli się również podstaw decupage ozdabiając elementy styropianowe lub drewniane; według opinii zainteresowanych to sprawiło młodzieży najwięcej satysfakcji. Dziś/sroda powstały bardzo piękne zawieszki i zakładki do książek.

Niestety, już tylko zostały dwa dni, podczas których przygotujemy wiosenne ozdoby z gliny oraz … coś dla ciała, czyli dziewiarstwo na miarę możliwości (mam nadzieję, że spostrzegawcze osoby zauważą po feriach na terenie szkoły naszą kreatywność  ).

W drugim tygodniu ferii pani Olga Fałek-Zdebel zaprasza do pracowni komputerowej. Wydaje się, że tam również pomysłów na fajną zabawę nie zabraknie!

Jolanta Wawoczny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Luty2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *