„Pod R\u0119k\u0119..”

W dniu 13 listopada bieżącego roku, miało miejsce niezwykłe wydarzenie, którego uczestnikami byli uczniowie Gimnazjum nr 22 w Katowicach.

W mieszczącym się w sąsiedztwie naszej szkoły Klubie Seniora przy ulicy Hetmańskiej 1, odbył się Dzień Integracji Międzypokoleniowej POD RĘKĘ. Pomysł zrealizowania takiego projektu zrodził się z potrzeby zwrócenia szczególnej uwagi  na problem małej integracji dwóch grup społecznych, jakimi są seniorzy i młodzież.

Projekt POD RĘKĘ, którego celem było zintegrowanie tych dwóch grup, zakończył się, a w zasadzie stał się początkiem dalszego wspólnego działania. Okazało się, że dojrzałość i młodość są twórcze.  Podczas warsztatów powstało piękne dzieło będące kopią znanego obrazu Claude Moneta (zapraszam do galerii zdjęć). Odbiór tego rodzaju zajęć był bardzo pozytywny, to kolejny dowód na to, że w każdym z nas, niezależnie od wieku, drzemie dziecko – takie twórcze i radosne.

Seniorzy i Młodzież opracowali również wspólnie, plan działania, na najbliższe, kolejne integracyjne spotkania. Owocna okazała się współpraca z psychologiem szkolnym Panią Michaliną Malec oraz katechetą ks. Damianem Grelikiem, który zaprosił i zachęcił młodzież do udziału w warsztatach.

Młodzież uczestnicząca w projekcie otrzymała zaświadczenie wolontaryjne, będące potwierdzeniem uczestnictwa w tym szczególnym wydarzeniu.

Projekt został zrealizowany w ramach projektu Ekologiczny Wirus Wolontariatu Fundacji For Animals, ze środków FIO.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Grudzień2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *