Dzień Papieski 2014

31 października w naszej szkole można było zobaczyć potwory, stwory i inne barwne postacie, a wszystko to z okazji Halloween. Ale nie to było w tamten piątek najważniejsze…

Przede wszystkim zaprosiliśmy w tym dniu św. Jana Pawła II, który był obecny wśród nas w relikwiach świętych. 31 października już po raz kolejny zorganizowaliśmy dzień poświęcony św. Janowi Pawłowi II.  To właśnie on jest nam bliski – bo był Polakiem i troszczył się o kulturę naszego narodu. Dlatego też w tym dniu oddaliśmy hołd wielkiemu Polakowi przypominając sobie jego osobę oglądając zdjęcia z różnych okresów jego życia, a także opowiadając zabawne historie z jego życia.

W przededniu Wszystkich Świętych postawiliśmy na św. Jana Pawła II. Bo go pamiętamy, dziękujemy za to, co zrobił i ze wzruszeniem wspominamy. I z takim nastawieniem trzeba także wspominać naszych zmarłych, którzy już odeszli. Bo oni nigdy nie są anonimowi.

Dziękujemy za przygotowanie Dnia Papieskiego: aktorom przedstawiającym historie z życia Ojca Świętego – uczniom z klasy III (K. Kot, P. Kroczek, M. Kruk, L. Osyra), oraz z klasy I b (N. Jagieła,  D. Jakubik, N. Tarka, S. Pęczkiewicz, A. Więcek), a także działowi technicznemu: K. Borkowski, R. Pussy, J. Sadowski. Podziękowanie składamy pod adresem nauczycieli: p. Dorocie Jagiele (scenariusz), p. Agacie Maternie-Dudkowiak (dekoracje) oraz ks. Damianowi Grelikowi (reżyseria i cała reszta).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Listopad2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *