Dzień otwarty – podsumowanie

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE.

09 kwietnia 2014 r. nasze gimnazjum otworzyło drzwi dla uczniów klas 6. i ich rodziców. O godzinie 18.00 rozpoczęło się, prowadzone przez panią Olgę Fałek – Zdebel, spotkanie kandydatów z dyrektorem szkoły i nauczycielami. Licznie zgromadzeni uczniowie  i rodzice mogli poznać ofertę edukacyjną szkoły, obejrzeć przedstawienie pt. „Igraszki z diabłem”, a potem, w rozmowie z dyrektorem Markiem Zdeblem, zapytać o wszystkie nurtujące ich kwestie. Mamy nadzieję, że spektakl teatralny, a przede wszystkim oferta gimnazjum oraz wyczerpujące odpowiedzi dyrektora na liczne pytania gości i zwiedzanie szkoły, przekonały tegorocznych absolwentów klas szóstych, że Gimnazjum Integracyjne nr 22 w Katowicach to wymarzona szkoła dla wszystkich uczniów z otwartą głową!

 

PRZEDSTAWIENIE „IGRASZKI Z DIABŁEM” PRZEBOJEM DNIA OTWARTEGO!

09 kwietnia, w ramach Dnia Otwartego Szkoły, uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Igraszki z diabłem”. Spektakl, na motywach sztuki czeskiego dramaturga Jana Drdy, okazał się świetnym pomysłem na integrację naszej szkolnej społeczności. Ostatecznie w przedstawieniu wzięli udział nie tylko uczniowie, ale i rodzice i nauczyciele, a diabelskie i anielskie popisy aktorów wywoływały salwy śmiechu na widowni i skutecznie przekonały wszystkich, że scena potrafi skutecznie zjednoczyć nauczycielskie i uczniowskie czarty! Wszystkim twórcom składamy serdeczne podziękowania za godzinę cudownej rozrywki, a odtwórcom głównych ról – gratulujemy aktorskiego talentu!
W spektaklu udział wzięli: w rolach głównych – rewelacyjna, niesamowita i fantastyczna Monika Nowak jako Kasia oraz idealny do roli Marcina Kabata – niezwykle interesujący Oskar Milner! W pozostałych rolach Beata Dudek (rodzic!) jako cudownie naiwna Disperanda, Anna Lampa (rodzic!) jako stojący na straży porządku Belial, Lucjusz – rzeczywiście w wykonaniu perfekcyjnej Pauliny Dylus – diabeł pierwszej kategorii, wspaniale wyluzowany (co za przyciągający uwagę głos!) Kuba Sadowski –  jako zbój Sarka Farka, zdecydowana, o niezwykłym wyczuciu sceny Alicja Pociejowska w roli Solfernusa, Mateusz Moroń jako jedyny w swoim rodzaju leniwy Belzebub, wprost anioł z nieba  – Elżbieta Pucka (nauczyciel!) jako Teofil – wybawca, nauczyciele – urodzony aktor, obeznany z wieloma scenami Sebastian Góra i Dorota Jagieła w roli wiejskich, nieco głupawych jednak, czartów.
Specjalne podziękowania należą się nauczycielowi plastyki – p. Agacie Maternie – Dudkowiak, której fantastycznie piękna scenografia przyciągała uwagę nawet już przed rozpoczęciem przedstawienia! Za pomoc techniczną (muzyka) dziękujemy Mateuszowi Zdeblowi oraz Tobiaszowi Borucie (zdjęcia). Jeszcze raz gratulujemy i czekamy na następne spektakle – oby już niedługo!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kwiecień 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *