spotkanie opłatkowe z „Ebenezerem”

20.12.2013r. odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe – impreza zacna acz wymagająca. Wyzwanie, jakim było zorganizowanie tego przedsięwzięcia podjęli uczniowie klasy 3c pod kierunkiem wychowawcy – Marioli Wosik,
ze wsparciem uczniów klasy 2a pod opieką wychowawcy – Anety Piedo–Kuli, oraz szkolnego zespołu wokalnego pod kierunkiem – Izabeli Stawińskiej.

 

W klimat świąteczny zaproszeni goście zostali wprowadzeni podczas przedstawienia szkolnej adaptacji „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa.

W roli głównej zobaczyliśmy Monikę Nowak, ukryty talent klasy 3c.
Monika niezwykle łatwo i przekonująco wcieliła się w rolę Ebenezera Scrooge’a – chciwego i skąpego starca, który jak co roku nie planował obchodzić świąt Bożego Narodzenia, jego plany jednak zostały pokrzyżowane przez nawiedzające go duchy.

W tych wyjątkowych kreacjach mogliśmy zobaczyć Michała Urbana – w podwójnej roli ducha Jakuba Marley’a oraz ducha Tegorocznego Bożego Narodzenia, Sandrę Gąsior jako ducha Wigilii Przeszłości oraz Adriana Szwedę – w roli ducha Przyszłych Wigilii.

W pozostałych rolach podziwialiśmy:
Damiana Pilarka – jako Freda, siostrzeńca naszego głównego bohatera;
Dawida Podgórskiego – jako kancelistę Boba Cratchita;
Wiktorię Szewczyk – w roli Marty, córki Boba;
Wiktorię Hoffmann – w roli wolontariuszki;

oraz znanych nam już: Sandrę Gąsior – jako żonę Boba
i Adriana Szwedę wcielającego się w rolę niepełnosprawnego Tomaszka.

Całość sprawnie prowadzona była przez narratorów: Aleksandrę Kosiorek oraz Katarzynę Kubacką. Scenariusz i reżyseria – Mariola Wosik.

Jednak, mimo niezaprzeczalnego talentu naszych aktorów nie byłoby sukcesu bez współpracy uczniów z nauczycielami. Pozwolę więc sobie w tym miejscu na odrobinę prywaty i złożę serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w powyższe przedsięwzięcie, a w szczególności:
pani  Agacie Maternie – Dudkowiak za scenografię godną desek prawdziwych teatrów oraz pani Izabeli Stawińskiej, która wyczarowała niesamowitą oprawę muzyczną i zasiadła za sterami konsoli/miksera, a całość dopełniła utworami w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego.

Myślę, że przedstawienie wprowadziło wszystkich w magiczny czas świąt,
a ogromne zaangażowanie i talent aktorski zostały nagrodzone przez publiczność owacjami na stojąco.

2.01.2014r szkolną adaptację „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa będą mogli zobaczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły – liczymy na równie gorące przyjęcie
i życzymy wielu wrażeń podczas oglądania.

 

 

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Styczeń 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *