zawody pływackie

9 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Katowic Gimnazjów w Pływaniu. Mimo że nasza szkoła nie dysponuje pływalnią, nie ma klas pływackich, nie ma nawet możliwości realizowania treści programowych z wychowania fizycznego poprzez zajęcia z nauczania   i doskonalenia pływania, to jednak udało się zebrać kilku śmiałków, którzy odważyli się reprezentować naszą szkołę,  i to reprezentować godnie, biorąc pod uwagę, że pierwsze kilka miejsc w każdej konkurencji, zajmowali zawodnicy różnych klubów pływackich, trenujący minimum raz, a z reguły dwa razy dziennie.


Tradycyjne odbyło się sześć konkurencji: 50m stylem dowolnym, 50m stylem zmiennym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem motylkowym 100mstylem zmiennym oraz sztafeta 8 *50m stylem dowolnym zarówno wśród chłopców jak i dziewczyn.

Na udział w sztafecie nie mieliśmy szans, ponieważ w sumie na zawody pojechało      7 osób, w tym jedna dziewczyna ? Klaudia Gierga, która wystartowała na dystansie 50m stylem dowolnym i z czasem0:52, 26 zajęła 27 miejsce na 31 i zdobyła punkt dla szkoły                   w klasyfikacji generalnej.

Na dystansie 50m stylem dowolnym w kategorii chłopców wystartowali: Szymon Mazur ? z czasem 0:31, 06 zajął 6 miejsce zdobywając 14 punktów dla szkoły, Wilczek Aleksander z czasem );31, 63 zajął 8 miejsce i zdobył 12 punktów, Rafał Rzońca, który        ze swoim rekordem życiowym  0:38, 26 (gratulujemyJ! ) zajął 29 miejsce i zdobył punkt dla reprezentacji szkoły oraz Farana Mateusz, który z czasem 0:48,38 zajął 54 miejsce i zdobył kolejny punkt dla reprezentacji szkoły. W tej najbardziej popularnej konkurencji wystartowało w sumie 60 zawodników.

Z morderczym dystansem 100m stylem zmiennym zmierzył się Tomasz Palkowski       i go pokonał w czasie 1;29,93 zajmując 6 miejsce na 12 startujących i zdobywając 14 punktów dla szkoły, natomiast na dystansie 50m stylem klasycznym wystartował Jakub Ludwicki, uzyskał czas 1:02, 72, jednak został sklasyfikowany poza konkurencją, ponieważ nie dostarczył legitymacji szkolnej (mamy nadzieję, że się znalazła J ).

Dziękuję wszystkim zawodnikom, że mieli ochotę zerwać się z łóżka wcześnie rano, by dotrzeć na godzinę 8:00 na zawody, o 8:45 moczyć się w basenie na rozgrzewce,             by później wystartować, mierząc się z zawodnikami na co dzień trenującymi w klubach pływackich. Mam nadzieję, że w kolejnych latach znajdą się chętni do reprezentowania szkoły na Mistrzostwach Katowic Gimnazjów w Pływaniu, może nawet zbierze się komplet zawodników i zawodniczek na sztafetę. A tym, którzy kończą naukę w naszym gimnazjum życzę kontynuowania pasji, jaką jest pływanie i czerpania z niej przyjemności J.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *