Wyniki VIII edycji EKO – 22

 

 

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny odbył się 14 maja 2012r. W konkursie uczestniczyły  trzyosobowe drużyny reprezentujące Gimnazjum nr 23 z Oddziałami Integracyjnymi,  Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach, Zespół Szkół Specjalnych nr 8 i gospodarzy.

 

 


Jak co roku, w trakcie konkursu  uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę  z zakresu ekologii – tym razem  szczególną uwagę skupiliśmy na oszczędzaniu wody, energii oraz segregacji i utylizacji odpadów.

Aby lepiej poznać nasz region, przyjrzeliśmy się Parkowi Śląskiemu w Chorzowie, omawiając faunę i florę oraz atrakcje tego parku.  Ciekawą  formę przyjęła też konkurencja plastyczna, podczas której drużyny, pracujące techniką wyklejania z kolorowego papieru, stworzyły świetne prace, realizując  temat: ?Ekologiczny dom”.

Konkursowi towarzyszyła atmosfera przyjacielskiej rywalizacji i dobrej zabawy. A jak się bawiliśmy? To można zobaczyć na dołączonych fotografiach! 🙂

 

Najlepsze wyniki uzyskały zespoły:

1. Gimnazjum nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach   – 49,5  p.

2. Gimnazjum nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach  – 44,33  p.

3. Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach – 39,33 p.

 

Imprezę sponsorowała  Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 22 w Katowicach.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorowi, nauczycielom przygotowującym drużyny, ich opiekunom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.


Jeśli macie ochotę bawić się z nami, sprawdzając przy okazji swoją wiedzę ekologiczną, zapraszamy za rok!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii EKO22. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *