Dzień Dziecka = Dzień Sportu

 

W Gimnazjum nr 22 Dzień Dziecka = Dzień Sportu ! O tym wie każdy, ale nie każdy z Was wie co działo się tego dnia na terenie Gimnazjum nr 22.

 

 

 

W roku szkolnym 2010/2011 nauczyciele wychowania fizycznego wraz z Panem Dyrektorem, przygotowali dla uczniów prawdziwą ?LIGĘ MISTRZÓW?.

 

Walkę o tytuł rozpoczęli piłkarze w Finale Ligi Piątek. Zmierzyły się w nim Mongoły i Diabły Katalonii. Pomimo przewagi na początku spotkania, strzały Mongołów (klasa 3c) nie znalazły drogi do bramki, obijając jedynie Bogu ducha winne krzewy? Więcej zimnej krwi, a co za tym idzie skuteczności, zachowały Diabły Katalonii (klasa 3d) prowadząc do przerwy 1:0.

W drugiej połowie 3c kontynuowała wycinkę okolicznej roślinności, co przełożyło się na wynik spotkania? Ostatecznie ze zwycięstwa 3:2 i z Mistrzostwa Szkoły cieszyli się uczniowie klasy 3d.

Oczy wszystkich skierowały się na salę gimnastyczną, gdzie rywalizowały dziewczęta w Finale Mistrzostw Szkoły w siatkówce.

Klasy 3cd oraz 2ab znające się jak ?ŁYSE KONIE? z zajęć sks, starały się zaskakiwać przeciwniczki czymś nowym. Lepiej wychodziło to 3-klasistkom i to one w roku szkolnym 2010/11 zostały Mistrzyniami Szkoły wygrywając spotkanie 2:0.

Prawie w tych samych składach, oglądaliśmy Finał w koszykówce dziewcząt. Zmierzyły się w nim klasa 3c z klasą 2ab. Faworyzowane uczennice 3c miały twardy orzech do zgryzienia z ambitnie walczącymi 2-klasistkami. Jednak doświadczenie wyniesione z meczów międzyszkolnych zaowocowało i wynikiem 17:12, pozwoliło cieszyć się z Mistrzostwa Szkoły.

W międzyczasie rozegrano finałowy pojedynek w tenisie stołowym chłopców. Naprzeciw siebie stanęli, nie znający goryczy porażki,Bernard Fisher oraz Dorian Celmer. W drodze do finału podziwialiśmy efektywność i efektowność obu zawodników, więc finał miał być swoistą wisienką na torcie i ? ani tortu, ani wisienki L Gładkie 3:0 i Dorian Celmer zostaje Mistrzem Szkoły w tenisie stołowym chłopców.

Ostatnia konkurencja to już tradycyjnie PRZECIĄGANIE LINY. Zespoły pięcioosobowe stanęły naprzeciw, by wyłonić najsilniejszą klasę w szkole. Wśród dziewczyn wykazały się klasy pierwsze, stawiając czoła bardziej doświadczonym koleżankom, zaś wśród chłopców nie wykazały się klasy trzecie?

Po zaciętej walce najsilniejsza spośród dziewcząt okazała się klasa 3b, pokonując w finale 1c, wśród chłopców tytuł najsilniejszych zdobyli uczniowie i uczennica klasy 2d, pokonując 3d.

Emocje zmagań udzielały się nie tylko dopingującym kolegom i koleżankom, ale też (co cieszyło najbardziej) pokrzykującym i motywującym wychowawcom klas 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *