5 miejsce w Mistrzostwach Katowic !

Nie ma chyba w Naszej szkole osoby, która nie wiedziałaby o zeszłorocznym sukcesie naszej żeńskiej reprezentacji w tenisie stołowym. Przypominam, było to 5 miejsce w Mistrzostwach Katowic. Ogromny sukces, który wydawałoby się ciężko będzie powtórzyć. A jednak?

W składzie Katarzyna Bednarczyk, Anna Wajand, Natalia Olczyk oraz moja skromna osoba, 14 marca w bojowych nastrojach wyruszyliśmy do Gimnazjum nr 13, by stawić czoła przeciwniczkom. Losowanie drużyn nie było dla nas szczęśliwe, ponieważ trafiliśmy na UKS MIKRUS ? Gimnazjum nr 15. Obawy potwierdziły się niestety i przegraliśmy w setach 2:0 i muszę przyznać z przykrością, że nasze reprezentantki podeszły do meczu bez wiary we własne siły. Nie oznaczało to dla nas końca turnieju, ponieważ turniej był rozgrywany do 2 porażek. Następny mecz i ? fantastyczna odmiana!!! Kasia i Ania bezwzględnie wykorzystywały błędy swoich rywalek z Gimnazjum nr 16, które bezskutecznie próbowały zaskoczyć nasze dziewczęta. Zasłużone 2:0 i gramy dalej J Kolejnym przeciwnikiem okazało się Gimnazjum nr 9. Zasłyszane z ławki, że jedna z dziewczyn z 9-tki grała kilka lat w klubie, nie podcięło skrzydeł Ani Wajand. Grała jak natchniona ?wyciągając? takie piłki, których ja nie byłem w stanie nawet zauważyć. Niestety przegrała, ale równie wyśmienicie grająca Kasia na drugim stole pokonała swoją rywalkę. 1:1 i rozstrzygnięcie miał przynieść debel. Każdy z Was zastanawia się pewnie, gdzie podziewała się przez cały ten czas Natalia Olczyk?! To właśnie Natalia w parze z Anią walczyły w pojedynkach debla. Pierwszy set rozstrzygnięty na korzyść rywalek. W drugim secie, po zmianie taktyki było już dużo lepiej i .. 1:1. Ostatni set, gra nerwów i zwycięstwo(!) Szał radości u naszych reprezentantek nie miał końca.

Niestety, po tym meczy nie mieliśmy już zbyt wiele powodów do radości. Lekcji tenisa stołowego udzieliło nam Gimnazjum nr 4. Przegrywając 0:2 pożegnaliśmy się z turniejem. Gorycz porażki łagodzi fakt, iż sukces z przed roku został powtórzony. 5 miejsce w Mistrzostwach Katowic drugi rok z rzędu!!! Przypominam, że Ania i Kasia są uczennicami klas 2-gich, wiec co będzie za rok, aż boję się myśleć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tenis stołowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.