„Siedmiu Wspania\u0142ych”

Tytuł tego artykułu nasuwa się sam, kiedy wspominam o tym czego dokonali uczniowie Naszej szkoły. Złożona w większości z uczniów klas trzecich Reprezentacja Szkoły w Biegach Przełajowych chłopców zajmując II miejsce w Katowicach, następnie II miejsce w REJONIE (!!!), nawiązała do dawnych sukcesów sportowych, nierzadko wspominanych z sympatią przez Pana Dyrektora 😉

Ale może po kolei ?

 

Reprezentacja Gimnazjum nr 22 dziewcząt i chłopców dnia 12 października 2010 roku wyruszyła na Dolinę Trzech Stawów (os. Paderewskiego) by jak co roku, wziąć udział w Mistrzostwach Katowic w Sztafetowych Biegach Przełajowych.


 

Jako pierwsze wystartowały dziewczęta.


 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze Reprezentantki w składzie: Nadia Rogowicz, Kinga Szczepanek, Sonia Szumacher, Katarzyna Kowalska, Paulina Śmieja oraz Ania Wajand po zaciętej walce, zarówno z przeciwniczkami, jak i z temperaturą otoczenia zajęły 12 miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdy z Was pewnie powie: ?eeee, dopiero dwunaste? ale zważając na to, iż są to uczennice klas pierwszych i drugich, wynik ten pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość 🙂

BRAWO DZIEWCZYNY!!!

Przyszła pora na chłopców?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stres ? Tak jednym słowem mogę opisać wyrazy twarzy naszych Reprezentantów zaraz przed startem. Do dzisiaj nie rozumiem, dlaczego największe zaniepokojenie wywoływały u nich obcisłe getry naszych rywali ??? Wracając do tematu, najważniejsze jest to, że cały stres i obawy zniknęły wraz z wystrzałem pistoletu startowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reprezentacja Gimnazjum nr 22 w składzie: Nicole Pardo, Mateusz Michalski, Kamil Kukuryk, Wiktor Rybak, Dawid Parzych, Szymon Kosma, (rezerwowy Dorian Celmer) była liderem przez większość wyścigu, wywołując sensację, ponieważ nie byliśmy wymieniani w gronie faworytów? !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatecznie zajęliśmy II miejsce, gdyż do pierwszego miejsca zabrakło nam zaledwie pół kroku?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radość z osiągniętego wyniku oraz z wywalczenia awansu do dalszego etapu i tak była olbrzymia 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 dni później świeżo upieczeni Vice mistrzowie Katowic, udali się do Mysłowic, nie tylko po to by osiągnąć kolejny sukces, ale po to, by przejść do historii Gimnazjum 22.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na miejscu do walki stanęły  4 szkoły: dwie z Katowic i dwie z Mysłowic. Pogoda oczywiście dopisała, gdyż łaskawie nie spadła poniżej zera (a było blisko).

Jak na lidera zespołu przystało, Nico nie tylko mocnymi słowami zagrzewał do walki, ale i swoją postawą pokazał, że nawet na szczeblu rejonowym chłopaki z Hetmańskiej mają coś do powiedzenia?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

? wyprowadzając sztafetę na prowadzenie. W jego ślady poszedł (lub jak kto woli ?pobiegł?) Mateusz ?Junior?, który swoim biegiem powiększył przewagę nad drugą ekipą do 10 sekund.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo dobre tempo biegu utrzymywali kolejno Kamil ?Kuku? oraz Wiktor, jednak nasza przewaga zaczynała powoli ?topnieć?,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a po biegu Dawida, Szymon wraz z rywalem z Mysłowic równocześnie wystartowali na ostatnie, decydujące okrążenie?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomimo fantastycznego biegu Szymona, troszkę zabrakło chłopakom do I miejsca i do awansu na kolejne zawody ?

Podsumowując:

II miejsce w rejonie jest oczywiście wybitnym osiągnięciem i dlatego jeszcze raz  GRATULUJEMY ?Siedmiu Wspaniałym Przełajowcom?

– BRAWO, BRAWO, BRAWO ?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegi Przełajowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *